top of page

Загальні відомості про сходи.

Сходи. Сходовий майданчик. Сходовий марш.

   Малюнок 1

   Сходи

1. Сходовий марш;

2. Сходові майданчики.

   Сходи мають відповідати ряду вимог, для того щоби виріб можна було назвати вдалим. А саме — безпечність, зручність для користування, правильне місце розташування, надійна конструкція, яку витримує обраний для виготовлення матеріал й ще, дуже важливо, естетичний й гармонійний вигляд у приміщенні. Для того, щоби обрати правильно виріб, який буде задовольняти всі ці вимоги, необхідно розуміти його будову та призначення елементів. Тому на сайті ми створили необхідний екскурс у світ наших робіт . Тут ви можете ознайомитись з конструкцією сходів, призначенням кожного елемента, класифікацією та широковживаними термінами. Також розглянемо загальні правила для їх проектування, які застосовують для створення зручного виробу.

 

Будова сходів.

   Сходова конструкція в першу чергу складається із сходового маршу та сходового майданчика.

Сходовий марш — конструкція під нахилом, яка з'єднує сходові майданчики (мал.1). Побудований з неперервної послідовності сходів та несучих елементів. Може бути збірним або складеним. В залежності від кількості сходових маршів, сходи поділяють на одномаршеві, двомаршеві , багатомаршеві. Приклади несучих елементів сходів — косоури, тетиви. Сходовий майданчик - горизонтальна плита, на яку спираються сходові марші. Також можуть бути поворотні сходові майданчики. Сходинки із зовнішньої сторони з'єднуються з перилами, поручнями. (8, 2 мал.2). 

   Розглянемо малюнок 2 і звернемо увагу на основні елементи сходів.

Сходинки : фризова сходинка (11 мал.2) — найнижчий елемент сходового маршу, з'єднує сходовий марш з майданчиком; сходинка (10 мал.2) — горизонтальна частина сходів, на яку спираються ногою; підсходинка ( 9 мал.2) — елемент сходинки, який розташований вертикально; забіжні сходинки (поворотні) (4 мал. 2) — необхідні для зміни напрямку руху сходами, як правило, мають форму трапеції, можуть бути замість сходових майданчиків та економлять

Загальна будова сходів

   Малюнок 2

   Сходи. Загальна будова

1. Балюстрада; 2. Поручень;

3. Вихідна сходинка; 4. Забіжні сходинки;

5. Опорна балясина; 6. Стійка (балясина);

7. Підбалясна дошка; 8. Перила; 9.Підсходинка

10.Сходинка; 11. Фризова сходинка.

простір, але з ними конструкція стає менш зручною; вихідна сходинка — найвища сходинка маршу. Огородження: перила (8 мал. 2) — невисоке (як правило до 1 м) вертикальне огородження , яке розташоване на краю сходів і служить для безпеки та зручності, вони бувають у вигляді решіток або екранів, балюстрада (1 мал. 2) — огородження сходового майданчика, є продовженням перил. Тільки перила захищають на сходовому марші, а балюстрада — на майданчику. І на балюстраду , і на перила можна спиратися руками. Балюстрада і перила складаються із поручня і ,класично, із балясин.  Поручень (2 мал. 2) — верхній елемент огорожі. Зроблений під руку, тому має бути гладким і необхідного діаметру чи розміру. Балясина (6 мал.2) — фігурна стійка, яка підтримує поручень чи балюстраду. Важливий елемент декора сходової конструкції. Опорні балясини зміцнюють конструкцію і є важливим елементом. Підбалясна дошка (7 мал. 2) так само зміцнює всю конструкцію сходів.

Сходи Львів.

   Отже, знаючи основні елементи сходів, перейдемо до термінології яку використовуємо саме ми для того, щоби ви могли зрозуміти, як буде виглядати ваш виріб і з чого складається ціна. Оскільки, термінів дуже багато, ми створили окрему сторінку “Довідник термінів” де ви можете ознайомитись з кожним значенням слова. Якщо хочете буди обізнані в цьому питанні скористайтеся посиланням, яке надане нижче.

Довідник термінів

На сторінці представлені найбільш вживані терміни та їх визначення, які використовуються у виробництві металевих виробів (сходів, перил огорож, поручнів, ворот , балконів та інш.)

Please reload

Ласкаво просимо до майстрів!

Телефонуйте! 067-774-13-10, 063-848-06-56

Відмінна якість за помірні ціни!

bottom of page