top of page

Про сходи на тетивах

   Головна особливість сходів на тетивах полягає у тому, що сходинки врізаються в несучий каркас сходів. Каркас з пазами, в яких кріпиться сходинка, називається тетивою. Існує варіант, коли тетива може фіксувати з одного боку сходинку, з іншого боку сходинка кріпиться в стіні (мал.32).
   Якщо сходинки не зашивати, то така конструкція буде відкритою (мал.33). Сходи будуть виглядати сучасно і не будуть обтяжувати простір. Якщо сходинки закрити декоративними елементами, підсходинками, то вигляд буде класичний та респектабельний (мал.34). Такі сходи візуально будуть виглядати надійніше.
  
Сходи на одній тетиві. Приклад.

   Малюнок 32

   Приклад сходів, в яких сходинки

   закріплені між стіною і тетевою.

Приклад. Сходи на тетивах відкритого типу.
Приклад сходів на тетивах закритого типу.

   Малюнок 33

   Приклад сходів на тетевах

   відкритого типу.

   Малюнок 34

   Приклад сходів на тетевах

   закритого типу.

   Найпростіший варіант сходів на тетивах - це пряма одномаршева конструкція. Прямі сходи на тетивах прості та міцні. Сходова конструкція може бути як одномаршева так і багатомаршева з проміжковими майданчиками (мал.35). Майданчики можуть бути різної форми.
   Використовуються при виробництві таких конструкцій дерево, скло, метал, мармур, граніт, камінь Найрозповсюджений варіант - комбінація, металевий каркас та дерев'яні сходинки.
   Сходи на тетивах вимагають значного простору, тобто їх використовують там, де дозволяє площа. Процес виготовлення і збирання сходів трудомісткий і потребує значної точності, порівняно зі сходами на косоурах, тому і відповідно такі сходи дорожчими.
   Декорувати каркас і перила можна і ковкою, і різьбленням по дереву, і нержавіючою сталлю. Вигляд буде легкий та надійний. Перила к таким сходам рекомендується вибирати також легкі та необтяжені. Варіанти виготовлення перил дуже різноманітні. Розташування балясин тут не обмежують, на відміну від інших конструкцій. Дуже часто для спіральних сходів використовують каркас з тетив. Це дає можливість позбавитись опорної стійки. Для створення ультрасучасного дизайну сходів, рекомендується використовувати металевий каркас (найкраще з нержавіючої сталі) і скляні сходинки, а перила зі скла гармонічно доповнять такий виріб.
   Сходи на тетивах є міцними та надійними в експлуатації. Також вони можуть витримувати значні навантаження. Тетива може захищати стіну від пошкоджень, тобто, слугувати відбійником. Також може бути як елемент кріплення, якщо поверхня стіни з рельєфом.
Багатомаршеві сходи на тетивах.

   Малюнок 35

   Приклад багатомаршевих сходів на

   на тетивах.

Особливості проектування і монтажу сходів на тетевах.
   Форми сходів на тетевах різноманітні. Але при проектуванні необхідно враховувати одну особливість — сходи на тетевах не можуть бути надто крутими. Також вони потребують значної площі. Їм потрібна висота, така конструкція встановлюється в просторих приміщеннях.
На тетевах сходинки кріпляться в пазах,  вони не мають додаткової опори, такої, як балка на косоурі.  До міцності сходинок ставляться вищі вимоги. Також треба врахувати, що при зношуванні, з часом, вони можуть почати скрипіти та прогинатися.
   Для якісного монтажу Площина пазів на тетевах має бути ідеально рівною і однакової глибини.  Також важливо розташувати пази дзеркально один навпроти іншого, якщо сходи будуть з двома боковими тетевами.

Ласкаво просимо до майстрів!

Телефонуйте! 067-774-13-10, 063-848-06-56

Відмінна якість за помірні ціни!

bottom of page