Про сходи на тетивах

   Головна особливість сходів на тетивах полягає у тому, що сходинки врізаються в несучий каркас сходів. Каркас з пазами, в яких кріпиться сходинка, називається тетивою. Існує варіант, коли тетива може фіксувати з одного боку сходинку, з іншого боку сходинка кріпиться в стіні (мал.32).
   Якщо сходинки не зашивати, то така конструкція буде відкритою (мал.33). Сходи будуть виглядати сучасно і не будуть обтяжувати простір. Якщо сходинки закрити декоративними елементами, підсходинками, то вигляд буде класичний та респектабельний (мал.34). Такі сходи візуально будуть виглядати надійніше.
  

   Малюнок 32

   Приклад сходів, в яких сходинки

   закріплені між стіною і тетевою.

   Малюнок 33

   Приклад сходів на тетевах

   відкритого типу.

   Малюнок 34

   Приклад сходів на тетевах

   закритого типу.

   Найпростіший варіант сходів на тетивах - це пряма одномаршева конструкція. Прямі сходи на тетивах прості та міцні. Сходова конструкція може бути як одномаршева так і багатомаршева з проміжковими майданчиками (мал.35). Майданчики можуть бути різної форми.
   Використовуються при виробництві таких конструкцій дерево, скло, метал, мармур, граніт, камінь Найрозповсюджений варіант - комбінація, металевий каркас та дерев'яні сходинки.
   Сходи на тетивах вимагають значного простору, тобто їх використовують там, де дозволяє площа. Процес виготовлення і збирання сходів трудомісткий і потребує значної точності, порівняно зі сходами на косоурах, тому і відповідно такі сходи дорожчими.
   Декорувати каркас і перила можна і ковкою, і різьбленням по дереву, і нержавіючою сталлю. Вигляд буде легкий та надійний. Перила к таким сходам рекомендується вибирати також легкі та необтяжені. Варіанти виготовлення перил дуже різноманітні. Розташування балясин тут не обмежують, на відміну від інших конструкцій. Дуже часто для спіральних сходів використовують каркас з тетив. Це дає можливість позбавитись опорної стійки. Для створення ультрасучасного дизайну сходів, рекомендується використовувати металевий каркас (найкраще з нержавіючої сталі) і скляні сходинки, а перила зі скла гармонічно доповнять такий виріб.
   Сходи на тетивах є міцними та надійними в експлуатації. Також вони можуть витримувати значні навантаження. Тетива може захищати стіну від пошкоджень, тобто, слугувати відбійником. Також може бути як елемент кріплення, якщо поверхня стіни з рельєфом.

   Малюнок 35

   Приклад багатомаршевих сходів на

   на тетивах.

Особливості проектування і монтажу сходів на тетевах.
   Форми сходів на тетевах різноманітні. Але при проектуванні необхідно враховувати одну особливість — сходи на тетевах не можуть бути надто крутими. Також вони потребують значної площі. Їм потрібна висота, така конструкція встановлюється в просторих приміщеннях.
На тетевах сходинки кріпляться в пазах,  вони не мають додаткової опори, такої, як балка на косоурі.  До міцності сходинок ставляться вищі вимоги. Також треба врахувати, що при зношуванні, з часом, вони можуть почати скрипіти та прогинатися.
   Для якісного монтажу Площина пазів на тетевах має бути ідеально рівною і однакової глибини.  Також важливо розташувати пази дзеркально один навпроти іншого, якщо сходи будуть з двома боковими тетевами.

Ласкаво просимо до майстрів!

Телефонуйте! 067-774-13-10, 063-848-06-56

Відмінна якість за помірні ціни!

© 2015. Сходи в кожен дім.