top of page

Загальні відомості про перила

 Не оминемо увагою такий елемент сходової конструкції, як перила. Це  важливий елемент , який слугує для захисту від падінь та зручності пересування. Декоративна функція перил вирішальна в загальному дизайні. Вони прикрашають сходи і надають їм відповідного стилю. Матеріали для виготовлення перил — металл, бетон, дерево, скло. Скло використовують, як правило, для наповнення. Решта матеріалів можуть служити в якості основи для створення каркасу перил, на який лягає загальне навантаження. Декорування може бути найрізноманітнішим, все залежить від фантазії дизайнерів та побажань клієнтів. На сторінці розглянемо металеві перила, які виготовляє наше підприємство.

    Для процесу виготовлення перил, важливими заміри. Довірте цю справу грамотним професіоналам, адже необхідно врахувати всі кути і елементи, які можуть завадити встановленню перил. Похибка в 0,5 см при замірах може спричинити в подальшому багато незручностей при виготовленні і монтажу. Перед тим, як проектувати перила, необхідно визначитися з дизайном і матеріалами. Для цього можна попросити конструктора зробити візуалізацію майбутнього виробу.(мал.53). А матеріали підібрати в залежності від матеріальних можливостей і Ваших потреб. Після цього можна креслити проект майбутнього виробу, згідно креслень майстри зроблять перила. Коли виріб готовий, його монтують безпосередньо на місце.

  Малюнок 53

  3D візуалізація перил.

Основні складові елементи конструкції перил
2. Візуалізація перил.
1. Візуалізація перил.

 Перила — огородження сходового маршу, яке захищає від падінь і слугує в якості опори при пересуванні сходами.


Основні вимоги до перил:
Висота перил має бути 90 см для внутрішньобудинкових конструкцій і 120 см для зовнішніх та тих, які використовують в дитячих закладах. Висоту обчислюють за формулою:
H перил  = H стійки+H штиря + H поручня.

Складові перил:

   • Поручень -  опора під руку для зручного пересування конструкцією, яка паралельна сходовому маршу. Його діаметр має бути зручним для охоплення рукою. Як правило, діаметр відповідає значенню 3 - 5 см. 3 см — зручний діаметр для дітей. Оптимальним вважається 4 см. Висота, на якій встановлюється поручень 70-90 см, в залежності від вікових потреб ( 90 см — для дорослих,  70 см — для підлітків, 50 см- для дітей дошкільного віку).  Він повинен бути без шпарин та скалок. Відтань між стіною та опорою має відповідати 7-10 см, але не менше 4 см. Не бажано використовувати декори на поручнях, так як вони можуть заважати плавному ковзанню руки. В деяких варіантах перил їх використовують в кількості двох штук, для різних вікових груп, ставлять на різній висоті. Також, якщо ширина сходового маршу менше 1,25 м, то тоді достатньо одного поручня (при умові, що марш обмежений з іншого боку стіною).

При ширині від 1,25 до 2,5 м обов'язково поручні потрібно встановлювати з двох боків, а якщо ширина більше 2,5 м, то бажано встановити третій посередині, для зручності руху конструкцією. При проектуванні поручня біля стіни, тримачі необхідно поставити на відстані 30 см від краю і в подальшому — на відстані 90 см рівномірно. Для надійного користуванням поручнем у нього має бути не менше трьох точок опори. Висота пристінного поручня має бути однаковою з висотою поручня перил.
  • Вертикальна стійка (балясина)  - декоративна та підпорна стійка, за допомогою якої огородження кріпиться до сходів. Стандартна висота стійки 90-120 см. Відстань між стійками не менше 120 см. Конструкція перил має складатися не менше ніж з трьох опорних стійок. В жодному випадку стійка не може стояти в куті поворота перил, оскільки губиться плече жорсткості.
   • Внутрішнє наповнення — потрібне для заповнення простору між опорними стійками, тим самим створюються умови для безпечного пересування. Не можна нехтувати декоративною функцією наповнення. Воно створює загальний стиль конструкції і прикрашає її. Бувають декілька варіантів заповнення перил:
- Класичне наповнення — це вертикальні стійки. Вони добре зарекомендували себе в дошкільних та навчальних закладах. Оскільки є безпечними і дитина не може стати на них ногами, щоб перелізти через перила або стати вище. Перила з таким наповненням — дуже міцні і стійки, навіть, якщо між стійками достатньо велика відстань. Для безпечного користування такою конструкцією, відстань між балясинами повинна бути не більше 15-20 см, в  дошкільних закладах не більше 10 см.  Перила з вертикальним наповненням на даний момент популярні у дизайнерів.
­- Заповнення леєрами. Леєр (ригель) — металевий прут, який з'єднує стійки перил.  Для наповнення перил леєрами, достатньо 2-8 шт. В стандартних перилах з трьома ригелями відстань між ними має бути 20 см. Леєра роблять з трубок діаметром 14-16 мм. Для розрахунку відстані між ними конструктори використовують формулу :
L = H-Dp-(Dl*N)/n
L — відстань між леєрами,
H — висота перил,
Dp — діаметр поручня,
Dl — діаметр леєра,
N — кількість леєрів,
n— кількість проміжків між леєрами.
-  Суцільне панельне заповнення  - для такого наповнення використовують скло, металеві сітки, полікарбонат. Існує безліч варіантів, як можна комбінувати матеріали. Найчастіше, це нержавіюча сталь із загартованим багатошаровим склом. Надзвичайно важко визначається кут скла для наповнення перил . Похибка в один градус може призвести до відчутної кривизни. Тому перед виготовленням скла потрібного розміру, необхідно зробити картонний шаблон і прикласти його безпосередньо на місце майбутнього монтування скла. Суцільне наповнення найбезпечніше, але при цьому втрачається легкість сходової конструкції.

 

Будова перил Львів

  Малюнок 54

  Будова класичних перил з нержавіючої сталі.

1. Металевий поручень.Діаметр поручня 40 мм.

2. Леєр. Діаметр труби для леєра 14 мм.

3. Стійка. Діаметр стійки 40 мм.

4. Шарнір поручня.

5. З'єднувач стійки та поручня.

6. Тримач леєра.

7. Шарнір леєра.

8. Заглушка для поручня.

Шарнір поручня з нержавіючої сталі

Шарнір поручня

З'єднувач стійки та поручня з нержавійки

З'єднувач стійки та поручня

Тримач леєра з нержавіючої сталі

Тримач леєра

Шарнір леєра з нержавійки

Шарнір леєра

Заглушка для поручня з нержавійки

Заглушка для поручня

    Перила з нержавіючої сталі стали популярними завдяки ряду значних переваг, а саме:
- стійкість до корозії;
- сучасний зовнішній вигляд;
- стійкість до механічних пошкоджень;
- нечутливість до хімічних сполук;
- стійкість до зміни температури;
- невелика вага конструкції;
- простота монтажу;
- потреба в незначному догляді.
   Завдяки цим якостям їх широко застосовують, як в приватних будовах, так і промислових приміщеннях. Для того, щоб не пропустити нічого при виборі перил, варто запросити в помешкання консультанта, який оцінить яка конструкція підійде для даного приміщення. Як правило, вибір перил залежить від дизайну інтер'єра і функціонального призначення, яке вони будуть виконувати. Часто їх використовують в якості огородження і розділення будови на зони.
Виробництво та монтаж перил складається з наступних операцій:
- підготовчі роботи на виробництві (зварювання аргоном, зачистка та полірування швів, свердління отворів під кріплення);
- розмітка місць монтажу майбутніх опор і кріплень. Розмітку ставлять на підлозі та стінах;
- монтаж опорних балясин;
- монтаж елементів кріплення;
- з'єднання деталей в суцільну конструкцію. Це найважчий і найвідповідальніший етап процесу монтажу перил.
Для виробництва перил з нержавіючої сталі ми використовуємо сталь марки AISI 304 (кислотостійка, витримує нетривале підняття температури до 900°С, добре витримує низькі температури, підходить для зовнішніх конструкцій) та сталь марки  AISI 201 (більш дешевий аналог, на неї впливають кислоти, також надзвичайно міцна, підходить для внутрішніх приміщень).
 При всій невибагливості перил з нержавіючої сталі, за ними також треба доглядати. Тому ми наводимо рекомендації, які ви можете взяти до уваги:
- плями від води треба змивати розчином оцтової кислоти;
-не можна використовувати засоби для чистки, які містять абразивні частинки, варто використовувати спеціальні гелі для очищення металу;
- лужні розчини не сумісні з нержавіючими поверхнями;
- після очищення перил, необхідно ретельно омити їх водою;
- протирати сухою та м'якою ганчіркою.

Перила з нержавіючої сталі Львів

Ласкаво просимо до майстрів!

Телефонуйте! 067-774-13-10, 063-848-06-56

Відмінна якість за помірні ціни!

bottom of page